Piotr Dubownik, znany fotograf, rysownik i wielki pasjonat lotnictwa wykonał - jak sam to określił - pierwsze w Polsce zdjęcia samolotu M-346 na tradycyjnej kliszy czarno-białej.

 

Malarskie prace Piotra Dubownika z M-346 w roli głównej znaleźć można i w naszej galerii. Teraz twórca do ręki wziął analogowy aparat fotograficzny. Swoimi dziełami podzielił się na Facebook-u.

Jak sam pisze, to „pierwsze w Polsce (i pewnie na świecie) zdjęcia samolotu M-346 na tradycyjnej kliszy czarno-białej. Materiał zrobiłem na angielskim filmie Kentmere 100”.

Bielik na analogowych zdjęciach :: Autor: Piotr Dubowik Bielik na analogowych zdjęciach :: Autor: Piotr Dubowik Bielik na analogowych zdjęciach :: Autor: Piotr Dubowik Bielik na analogowych zdjęciach :: Autor: Piotr Dubowik

Trzeba przyznać, że taki sposób fotograficznej ekspresji zmusza oglądającego do uruchomienia znacznie głębszych pokładów wyobraźni. Jednocześnie odkrywa mnóstwo walorów fotografowanego w ten sposób obiektu, które na zdjęciach kolorowych stają się niemal niewidoczne.

Dla porównania seria zdjęć tych samych samolotów M346 Bielik, wykonanych przez tego samego autora, ale już w kolorze.

Bielik na zdjęciach cyfrowych :: Autor: Piotr Dubowik Bielik na zdjęciach cyfrowych :: Autor: Piotr Dubowik Bielik na zdjęciach cyfrowych :: Autor: Piotr Dubowik Bielik na zdjęciach cyfrowych :: Autor: Piotr Dubowik

Profil autora na FB możecie znaleźć tutaj.

Opracowanie: Tomasz Białoszewski